Шановні абітурієнти!
Вступ на бакалаврські освітні програми за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» передбачає участь у творчому конкурсі.
Вступ на магістерську освітньо-професійну програму за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» передбачає вступне фахове випробування.
Детальніше про вступ:
Офіційна сторінка КНУ: http://vstup.univ.kiev.ua/
Офіційна сторінка Навчально-наукового інституту журналістики: http://www.journ.knu.ua/abit/
Телеграм-канал для бакалаврів та магістрів кафедри кіно- і телемистецтва.
Ласкаво просимо до спільноти кафедри кіно- і телемистецтва!
@magisterAMMV
Віримо, що твої мрії мають крила й не залишаться в глибокому дитинстві.
І саме ми допоможемо твоїм дитячим мріям втілитися в життя.
Ведучий програм телебачення – це та освітня програма, яка відкриє перед тобою новий і непізнаний світ…
…світ відповідальності перед аудиторією, адже на тебе дивляться, тебе слухають і тобі довіряють мільйони глядачів;
…світ розсудливого мислення, грамотного мовлення, поставленого голосу та сміливої презентації власних і чужих думок;
…світ керування власними емоціями й почуттями;
…світ сподівання мільйонів глядачів, які щиро радіють і співпереживають разом з тобою.
Щоб мрії стали реальністю, на тебе чекає цікавий і захопливий шлях… це шлях щоденної праці над собою, над своєю вимовою, інтонацією, силою й швидкістю голосу, виразністю мовлення, а також над рухами, жестами, мімікою в кадрі, гримом. Проте це лише зовнішня картинка, яка приваблює око.
Спробуймо припідняти завісу і впевнено й допитливо заглянути на телекухню. Так, справжню телевізійну кухню-студію, де «печуться-готуються» новини, інформаційні й розважальні програми та ще всілякі «телевізійні страви». І в цьому інформаційно-розважальному царстві натхненно працює ВЕДУЧИЙ ПРОГРАМ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.
Саме він легко й вправно
– щоранку робить вправи для вдосконалення артикуляції (і це навіть не набридає);
– органічно поводиться перед камерою, давно опанувавши техніки подолання страху;
– жонглює в розмові з колегами всілякими термінами, як-от: «чистомовка» й «квадратне дихання», «формат» та «інфотейнмент», «відеовізитка» й «закадрова озвучка», «сценарій» та «реаліті-шоу», і зовсім незрозумілими – «ВМЗ» та «СНХ».
Звісно, в цій «телевізійно-кухонній шпаринці» нам геть не помітно недоспаних ночей, щоб встигнути на ранковий ефір і при цьому бути енергійним і жвавим у кадрі, напруженої інтелектуальної праці й роботи над побудовою стосунків у команді та ще багато всіляких професійний перипетій.
Дорогий вступнику, ми впевнені, що ці труднощі тебе зовсім не злякають. І незабаром ми побачимо тебе серед своїх чарівників, які готуються стати справжніми ведучими програм нашого рідного, українського, телебачення.
Унікальність програми полягає у поєднанні специфічніих кінотелеоператорських дисциплін з навчальними дисциплінами журналістського та соціально-культурного освітнього спрямування. Така комплексна підготовка значно розширює можливості подальшого працевлаштування майбутніх кіно-, телеоператорів, які будуть здатні за необхідності успішно виконувати функції телевізійних кореспондентів, самостійно створюючи не тільки мовно-інформаційний, але й візуальний телевізійний контент.
Професія кіно-, телеоператора – творча й технологічна, пов’язана з організаційно-технологічними процесами створення екранних творів. В межах ОП передбачене стажування за професійною кваліфікацією, а також етап апробування, впровадження здобутих теоретичних та практичних знань з аудіовізуального мистецтва і виробництва.
Унікальність програми полягає в тому, що для обох – і сценарної, і режисерсь-кої кінематографічних спеціалізацій студенти здобувають знання зі сценарної майстерності й режисури в об’єднаній спільній сценарно-режисерській май-стерні, опановують фаховими знаннями та навичками цих професій, а також творчо-організаційними засадами сценарно-режисерської співпраці як у кіно, так і на телебаченні.
Упродовж навчання студенти проходять стажування за професійною кваліфікацією, а також апробують, упроваджують здобуті знання з історії, теорії та практики аудіовізуального мистецтва і виробництва у творчих кваліфікацій-них роботах.
Ми готуємо професійних сценаристів та режисерів, які зможуть вибудовувати для сучасного телевізійного і кінопростору систему комунікацій та застосовува-ти інструменти оцінки її ефективності та конкурентоспроможності на ринку.
Звукорежисер (sound engineer) — творча професія, пов’язана з обробкою записом, обробкою та відтворенням звуку, використовуючи відповідні технічні засоби. Професія необхідна в таких галузях як: звукозапис, наукові дослідження, акустика, звуковий дизайн, програмування, радіо, телебачення, кіновиробництво, концертна та студійна робота, виробництво музики, в театральні та оперні спектаклі, шоу-бізнес та в багатьох інших.
Для вступу необхідно мати повну середню освіту, музичний слух, музичну освіту (самоосвіту) а також пройти (скласти) творчий конкурс.
Повний курс навчання триває 3 роки 10 місяців, випускники отримують державний диплом бакалавра аудіовізуального мистецтва та виробництва.
Наші випускники можуть працювати, як звукорежисери на всіх державних і комерційних теле- і радіоканалах, в професійних студійних і прокатних компаніях, театрах, філармоніях, кінопродакшн студіях – всюди, де потрібні спеціалісти з вищою освітою і дипломом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А це вже – бренд!
Детальніше про вступ:
Офіційна сторінка КНУ імені Тараса Шевченка: http://vstup.univ.kiev.ua/
Офіційна сторінка НН Інституту журналістики: http://www.journ.knu.ua/abit/
Освітня програма «Сценарна майстерність і режисура кіно- та телебачення»
Освітня програма «Звукорежисура»
Регламент проведення творчих конкурсів
Список рекомендованих джерел для абітурієнтів ОП «Ведучий програм телебачення»
1. Десятник Г.О., Полешко С.М. Професія: телевізійний ведучий: тексти лекцій та практичні вправи. К.: Вид-во Інституту журналістики КНУ, 2016. 173 с.
2. Журналістика незалежної України. Спецпроєкт. Детектор медіа. URL: https://detector.media/tag/2569/
3. Культура мови. URL: https://l-ponomar.com/category/kultura_movy
4. Медіашкола «НВ». 2019. URL: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NT+Mediaschool101+2020_T1/about
5. Порожна С. Техніка екранного мовлення: чистомовки: навч. посібник. Київ: Інститут журналістики. 2019. 54 с.
6. Саленбахер Ю. Креативний особистий брендинг. Видавництво: Фабула. 2019. 224 с.
7. Телерадіожурналістика: стандарти, методи, технології (за матеріалами медіаплатформи “Campus Radio Ukraine / Студент-TV)”: навчальний посібник / ред.-упоряд., загал. ред. Гоян В.В., Гоян О.Я. Київ : Інститут журналістики. 2020. 192 с.
8. Kafedra KTM. URL: https://www.youtube.com/channel/UC9yVcfuk5sZWdkWVlCwhqGg/videos/
Список рекомендованих джерел для абітурієнтів ОП «Сценарна майстерність і режисура кіно та телебачення»
1. Адам Оллсач Бордмен. Ілюстрована історія кіно. Видавництво Старого Лева. Львів, 2019.-109с.
2. Десятник Г.О. Професія: режисер кіно і телебачення : тексти лекцій [ – К.: Інститут журналістики КНУ, 2018. – 88 с. URL: http://ktm.journ.knu.ua/wp-content/uploads/2020/02/Profesiia-rezhyser.pdf
3. Михайло Ілленко про українське кіно: Головне, щоб не було павзи. Національний портал “КІНО-КОЛО”. URL: https://www.kinokolo.ua/interviews/196/
4. Помічник вибору професій для творчих людей. Режисер. URL: https://bashtochka4.wixsite.com/yourprofession/rezhiser
5. Тримбач.С.В. Кіно народжене Україною. Ілюстрована історія українського кіно. Київ, 2016.- 377 с.
6. Як написати сценарій? ADOBE: Творчі маркетингові рішення. URL: https://www.adobe.com/ua/creativecloud/video/discover/how-to-write-a-screenplay.html
Дружні поради абітурієнтам від студентів нашої кафедри — корисні та актуальні! Відкривайте плей-лист, шукайте інформацію для себе.
Якщо не знайшли відповідь на своє питання — пишіть у коментарі!
Спеціально для вас — приклад виконання завдань творчого конкурсу. Ви можете зробити так…або ще краще!
Актуальна інформація про консультації гарантів освітніх програм бакалаврського і магістерського рівнів – у нашому classroom: 3w7uvcg
Освітньо-професійна програма “Аудіовізуальні мистецтва, медіа та виробництва”
Детальніше про вступ:
Офіційна сторінка КНУ імені Тараса Шевченка: http://vstup.univ.kiev.ua/
Офіційна сторінка НН Інституту журналістики: http://www.journ.knu.ua/abit/
Вступне фахове випробування для магістрів передбачає проведення фахового іспиту додатково до Єдиного вступного іспиту (тесту загальної навчальної компетентності та тесту з іноземної мови)
Програма вступного випробування